top of page

solo / duo

Album SOLO/DUO jest inspirowany wydawnictwem "Solo Violin" Zbigniewa Seiferta zawierającym autorskie kompozycje przeznaczone na skrzypce solo. Album ten stanowi ewenement w historii polskiej

(i nie tylko) fonografii jazzowej. Na "Solo Violin" Seifert zaprezentował niespotykaną formę wyrazu;

cztery solowe kompozycje dały mu nieograniczoną wręcz przestrzeń, w której pokazał pełne spektrum możliwości skrzypiec jako solowego instrumentu w muzyce jazzowej i wytyczył nową ścieżkę poszukiwań roli skrzypiec we współczesnej muzyce improwizowanej. 

 

Album SOLO/DUO podzielony będzie na dwie części - solową

 

Na część solową składać się bedą autorskie kompozycje będące formą odczytania na nowo koncpecji zaprezentowanej przez Seiferta na "Solo Violin". Liryzm, emocje zawarte w tematach będą równie ważne, jak dążenie do zaprezentowania całego potencjału skrzypiec - zarówno pod względem technicznym, intelektualnym, jak i barwowym, fakturalnym, sonorystycznym - tego typu koncept budujący nagrania stanowi silne nawiązanie do albumu "Solo violin", na którym wirtuozeria i niezwykła biegłość techniczna są dla Seiferta jedynie odskocznią do odkrywania dla skrzypiec w jazzie zupełnie nowej przestrzeni.

 

Na część drugą składać się będą nagrania duetów z udziałem wybitnych muzyków grających jazz i muzykę improwizowaną; będzie ona ukazywała pełną paletę różnorodnych koncepcji improwizacji, interakcji między muzykami, sposobów kreowania dźwiękowej przestrzeni; od jazzu, aż po intuitywną improwizację. Zaproszenie do udziału w nagraniach przyjęli m.in.:

Paweł Kaczmarczyk, Marcin Oleś, Tomasz Kukurba, Rafał Mazur, Apel-les Carod Requesens, Bartosz Dworak, Dj Feel-X.

 

bottom of page